Speak & Travel

Szkoły, obozy i kursy językowe w Anglii, USA i Australii

kursy językowe

Szkoły, obozy i kursy językowe w Anglii, USA i Australii

Placeholder

Szkoły, obozy i kursy językowe w Anglii, USA i Australii

Placeholder

Szkoły, obozy i kursy językowe w Anglii, USA i Australii

Placeholder

Szkoły, obozy i kursy językowe w Anglii, USA i Australii

Placeholder

Kings Oxford

Lokalizacja szkoły: Anglia, Oxford
Język: Angielski
Grupa wiekowa: Dorośli, Młodzież
Rodzaj kursu: Biznes, Egzamin, Ogólne

Kings Colleges – kursy językowe dla młodzieży(16+) i dorosłych w Oksfordzie

KINGS OXFORD oferuje swym słuchaczom niezwykle szeroki wybór ogólnych i specjalistycznych kursów językowych – w tym kursy A-Levels, GCSE oraz kursy przygotowujące do egzaminów IELTS, CAE i FCE.

Kursy dostępne są w dwóch ośrodkach: St. Michael’s Campus oraz St. Joseph’s Campus.

Ośrodek St. Michael’s Campus znajduje się w imponującym, 5-piętrowym budynku o wysokim standardzie, położonym w samym sercu miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie St. Peter’s College oraz innych słynnych budynków Uniwersytetu Oksfordzkiego. St. Michael’s Campus oferuje swym słuchaczom bogatą infrastrukturę, w tym. min.:

 • Nowoczesne sale lekcyjne
 • Tablice interaktywne
 • Salę komputerową
 • Komfortowy lounge dla słuchaczy
 • Dostęp do Internetu

 

Ośrodek St. Joseph’s  Campus jest położony w  pięknej i spokojnej okolicy, w odległości 10 minut autobusem od centrum miasta. Niedaleko szkoły znajdują się liczne sklepy, restauracje i bary, biblioteka, ośrodek sportowy oraz basen.

Szkoła posiada 21 sal lekcyjnych, w tym między innymi laboratorium fizyczne,  pracownię plastyczną oraz przestronną salę wykładową. Większość sal wyposażonych jest w tablice interaktywne, które wzbogacają i uatrakcyjniają proces nauczania.

Słuchacze szkoły mają do dyspozycji również bogato wyposażoną bibliotekę oraz  szkolną restaurację, oferującą smaczne i niedrogie menu.

Kursy w St. Michael’s Campus:

Kurs kompaktowy (minimum 2 tygodnie)

Dostępny przez cały rok kurs języka ogólnego przeznaczony dla słuchaczy, którzy chcą połączyć naukę języka angielskiego z pracą lub wypoczynkiem. Program kursu obejmuje 20 lekcji tygodniowo i koncentruje się na równomiernym rozwijaniu wszystkich sprawności językowych.

 

Kurs intensywny  (minimum tygodnie)

 

Kurs intensywny w Kings College Oxford jest propozycją dla osób, którym zależy na osiągnięciu optymalnych efektów językowych w stosunkowo krótkim czasie. Kurs obejmuje 28 lekcji tygodniowo - w tym 8 lekcji w grupach tematycznych (Special Interest Groups), koncentrujących się na języku specjalistycznym, w zależności od potrzeb i zainteresowań słuchaczy

Szkoła oferuje dodatkowe korzyści dla słuchaczy kursów długoterminowych, min. niższą cenę za tydzień. Uczestnicy kursów 24-tygodniowych lub dłuższych otrzymują ponadto pakiet 'independent study sessions', w czasie których pod kierunkiem nauczyciela wykonują indywidualne zadania, oraz bezpłatny zestaw materiałów kursowych, telefon komórkowy oraz modem (Internet szerokopasmowy)

 

Kurs Diploma of English (24 lub 34 tygodnie)

 

Długoterminowy kurs umożliwiający równomierne rozwinięcie wszystkich sprawności językowych i opanowanie języka specjalistycznego - a wszystko to w połączeniu z niezapomnianym pobytem w wyjątkowym miejscu!

Słuchacze mają do wyboru wariant 24 lub 34 tygodniowy oraz różną intensywność kursu – kurs kompaktowy (20 lekcji tygodniowo) lub intensywny 28 lekcji tygodniowo - w tym 8 lekcji w grupach tematycznych (Special Interest Groups), koncentrujących się na języku specjalistycznym, w zależności od potrzeb i zainteresowań słuchaczy

Uczestnicy kursu otrzymują dodatkowo pakiet zajęć 'independent study sessions' w czasie których pod kierunkiem nauczyciela wykonują indywidualne zadania, oraz bezpłatny zestaw materiałów kursowych, telefon komórkowy oraz modem (Internet szerokopasmowy)

 

Kurs przygotowujący do egzaminu IELTS (standardowy i intensywny)

Program standardowego kursu, przygotowującego do egzaminu IELTS obejmuje 6-tygodni i jego celem jest rozwinięcie umiejętności wymaganych na egzaminie. Słuchacze uczestniczą w 28 lekcjach tygodniowo, z czego 20 godzin lekcyjnych to zajęcia poświęcone doskonaleniu języka ogólnego, a kolejne 8 lekcji to zajęcia, w czasie których słuchacze zapoznają się ze strukturą egzaminu, typami zadań egzaminacyjnych oraz strategiami ich rozwiązywania. 

Intensywny kurs przygotowujący do egzaminu IELTS obejmuje 2 tygodnie intensywnych zajęć grupowych (32 lekcje tygodniowo).

Kings Oxford jest oficjalnym Centrum Egzaminacyjnym IELTS. W kursach przygotowujących do egzaminu IELTS mogą uczestniczyć słuchacze legitymujący się znajomością języka na poziomie minimum średniozaawansowanym.

 

Kurs przygotowujący do egzaminu FCE

The Cambridge First Certificate in English (FCE) jest najbardziej rozpoznawalnym egzaminem potwierdzającym znajomość języka angielskiego, uznawanym zarówno przez uczelnie, jak i pracodawców na całym świecie.
Program kursu FCE w Kings Oxford obejmuje 10 lub 12 tygodni i umożliwia kandydatom opanowanie wszelkich wymaganych umiejętności na poziomie gwarantującym sukces egzaminacyjny. 

Szkoła oferuje kurs w wersji standardowej (20 lekcji tygodniowo) oraz intensywnej (28 lekcji tygodniowo). Zajęcia prowadzą doświadczeni i odpowiednio wykwalifikowani nauczyciele, pod których okiem słuchacze doskonalą znajomość języka ogólnego, zapoznają się z formatem egzaminu oraz specyfiką jego poszczególnych części.

Kurs dostępny jest w terminach ustalonych przez szkołę z uwzględnieniem terminów sesji egzaminacyjnych. 

Zajęcia odbywają się w małych grupach – liczących do 12 osób. Warunkiem uczestnictwa w kursie jest ukończenie 16 roku życia oraz znajomość języka angielskiego na poziomie minimum średniozaawansowanym (B1).

 

Kurs przygotowujący do egzaminu CAE

 

The Cambridge Certificate in Advanced English (CAE) jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych egzaminów, potwierdzających biegłą znajomość języka angielskiego, uznawanym zarówno przez uczelnie, jak i pracodawców na całym świecie.
Program kursu CAE w Kings Oxford obejmuje 9 lub 12 tygodni i umożliwia kandydatom opanowanie wszelkich wymaganych umiejętności na poziomie gwarantującym sukces egzaminacyjny. 

Szkoła oferuje kurs w wersji standardowej (20 lekcji tygodniowo) oraz intensywnej (28 lekcji tygodniowo). Zajęcia prowadzą doświadczeni i odpowiednio wykwalifikowani nauczyciele, pod których okiem słuchacze doskonalą znajomość języka ogólnego, zapoznają się z formatem egzaminu oraz specyfiką jego poszczególnych części.

Kurs dostępny jest w terminach ustalonych przez szkołę z uwzględnieniem terminów sesji egzaminacyjnych. 

Zajęcia odbywają się w małych grupach – liczących do 12 osób. Warunkiem uczestnictwa w kursie jest ukończenie 16 roku życia oraz znajomość języka angielskiego na poziomie minimum średniozaawansowanym wyższym (B2) 

KURSY w ST. JOSEPH’S CAMPUS:

 

Kurs A-level (odpowiednik matury na poziomie rozszerzonym)

 

Dwuletni kurs oferujący pełne przygotowanie do podjęcia studiów na najlepszych brytyjskich uczelniach – łącznie z Uniwersytetami Oxford i Cambridge. Kurs cieszy się międzynarodowym uznaniem i słynie z wysokiego poziomu kształcenia oraz wyzwań intelektualnych stawianych uczestnikom. Zajęcia prowadzone w bardzo małych grupach (do 6 osób), co umożliwia indywidualny kontakt nauczyciela z uczniami i skuteczne przygotowanie do wymogów egzaminu.

Ponad 30% nauczycieli akademickich w Kings Oxford posiada tytuł doktora i wszyscy są doświadczonymi specjalistami w swych dziedzinach.

Kurs jest przeznaczony dla osób posiadających wybitne zdolności i pragnących rozpocząć studia na najbardziej elitarnych uczelniach w Wielkiej Brytanii lub w innych krajach.

Kings College w Oksfordzie oferuje szeroki wybór przedmiotów na poziomie A-Level, min.:

 • Sztuka
 • Biologia
 • Chemia
 • IT
 • Ekonomia
 • Geografia
 • Nauki polityczne
 • Historia
 • Matematyka
 • Fizyka

 

Kurs Advanced Level Foundation 

 

Advanced Level Foundation to intensywny, trwający rok kurs o akademickim charakterze, oparty o program nauczania kursu A-Level (poziom matury rozszerzonej), skierowany do osób, pragnących rozpocząć studia uniwersyteckie w Wielkiej Brytanii.

Słuchacze mają do i wyboru kilka ścieżek, w zależności od profilu planowanych studiów.

100% absolwentów kursu zostaje przyjętych na wybrane studia!

 

Kurs GCSE (General Certificate of Secondary Education – odpowiednik polskiej Matury)

The General Certificate of Secondary Education (GCSE) jest oficjalnym brytyjskim egzaminem, kończącym edukację w szkole średniej i uznawanym na całym świecie.

Słuchacze mają do wyboru standardową 2-letnią ścieżkę, lub przyspieszony kurs roczny. Kurs przeznaczony jest dla osób powyżej 16 roku życia, które nie ukończyły szkoły średniej w swoim kraju i chciałyby w krótkim czasie osiągnąć poziom A-level, uprawniający do rozpoczęcia studiów uniwersyteckich.

 

LETNIE KURSY WAKACYJNE


Kursy wakacyjne są przeznaczone dla starszych nastolatków (16+) i dorosłych słuchaczy, pragnących połączyć naukę języka angielskiego z letnim wypoczynkiem. Obejmuje 20 lekcji języka angielskiego tygodniowo oraz bogaty program sportowo- rekreacyjny (trzy popołudnia tygodniowo) i weekendowe wycieczki.

 • Ciekawy program nauczania
 • Szeroki wybór zajęć popołudniowych i wycieczek
 • Możliwość samodzielnego planowania harmonogramu zajęć dodatkowych

Czas trwania kursu: 2-10 tygodni

Grupy: do 16 osób

zakwaterowanie

Starannie dobrane rodziny goszczące w stosunkowo niewielkiej odległości od budynku szkołybez konieczności dojeżdżania na zajęcia z drugiego końca miasta, co oznacza sporą oszczędność czasu i pieniędzy.

Zakwaterowanie dostępne od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursu do niedzieli po zakończeniu kursu. Słuchacze mają do dyspozycji kilka opcji:

 • Homestay  half-board -  zakwaterowanie u rodziny goszczącej ze śniadaniem i ciepłą obiadokolacją
 • Homestay self-catering -  zakwaterowanie  u rodziny goszczącej bez wyżywienia. Możliwość korzystania z kuchni– należy jednak samodzielnie zaopatrywać się w żywność  (Minimalny wiek: 18 lat)
 • Homestay Extra – zakwaterowanie  u rodziny goszczącej o podwyższonym standardzie;  Oddzielna łazienka do dyspozycji słuchacza

  Śniadanie i ciepły posiłek wieczorny wliczone w cenę
 • Hostel/internat

 

Ceny kursów:

Aby otrzymać ofertę cenową, skontaktuj się z nami i podaj interesujący Cię termin kursu.
Gwarantujemy najniższe ceny – bez prowizji i dodatkowych opłat!

Oksford to piękne historyczne miasto położone w południowej Anglii, słynące przede wszystkim jako siedziba jednego z najstarszych na świecie i najstarszego w Wielkiej Brytanii uniwersytetu. 

Najwcześniejsze wzmianki na temat Oksfordu pochodzą z początku X wieku. Uniwersytet Oksfordzki został założony w XIII w i na przestrzeni stuleci miasto, będące jego kolebką, uzyskało status centrum naukowego i kulturalnego kraju, zaś rozkwit Oksfordu był nierozłącznie związany z rozwojem uczelni.

Oksford, jako miasto chlubiące się wielowiekową historią, posiada wiele znakomicie zachowanych zabytków i atrakcji turystycznych, spośród których liczne związane są z uniwersytetem. Do najważniejszych należą min.:  katedra Christ Church, kościół uniwersytecki Church of St Mary the Virgin, usytuowana w centrum miasta wieża Carfax Tower oraz biblioteka Bodleian Library.

Znajdziemy to również liczne muzea, min.: Museum of the History of Science, Ashmolean Museum, Oxford University Museum of Natural History.

Jedną z niewątpliwych ciekawostek są organizowane się na początku marca regaty na Tamizie pomiędzy uczelniami Oksfordu. W Oksfordzie na cmentarzu Wolvercote spoczywa J.R.R Tolkien – autor słynnej trylogii ‘Władca Pierścienia’.

Populacja miasta liczy około 140 tysięcy mieszkańców.

St Michael's Campus:

Kings Oxford
21 St Michael's Street
Oxford
OX1 2EB 

 

St. Joseph's Campus:

Kings Oxford
Temple Road
Cowley
Oxford
OX4 2UJ
England

Telefon: +44 (0) 1865 711829      
Fax: +44 (0) 1865 747791


Wróć

tl_files/magazyn/boczne/napisz-2.jpg

tl_files/magazyn/boczne/poradnik-2.jpg

tl_files/magazyn/boczne/test-3.jpg

Szukaj

Znajdź szkołę

Państwo
Miasto
Język
Angielski
Niemiecki
Wiek
Dzieci
Młodzież
Dorośli
Kategoria
Egzamin
Ogólne
Biznes
Obozy językowe

tl_files/magazyn/boczne/szkola-srednia.jpg

tl_files/magazyn/boczne/sokrates-2.jpg